EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Nem Testi

Yoğuşma nem testi, test numuneleri üzerinde yoğuşmanın oluşmasını sağlamak için% 100 bağıl nemde tutulan kontrollü bir atmosfer uygulayarak dış ortam neminin zararlı etkilerini simüle eder.

Nem Testinin Amacı
Nem malzemelerin ve kaplamaların performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Neyse ki, etkisi nispeten basit standart testlerle değerlendirilebilir. Nem testi ile elde edilen veriler, boyaların, kaplamaların, boyaların ve malzemelerin geliştirilmesinde ve seçiminde kullanılabilir. Neme karşı yeterince koruyarak ürünün ömrü uzatılabilir. Nem testi, kaplama bileşenlerden elektrodepozit boyalara veya kaplamalara kadar çok çeşitli ürünler için kullanılabilir. Nem testleri ayrıca bir malzemenin aşındırıcılığını veya yüksek nem hizmet ortamına yerleştirildiğinde imalat işleminden kaynaklanan artık kirleticilerin ürün üzerindeki olası olumsuz etkisini değerlendirmek için de kullanılabilir.

Kullanılan Genel Nem Test Yöntemleri:
TURCLAB, özel nem dolapları kullanarak yoğuşma nem testi gerçekleştirir. Çevre test laboratuvarımız, ASTM D2247 ve ASTM D4585'e bu yöntemi uygulamak için ISO 17025 (A2LA) Akredite edilmiştir. Bu yöntemler, test panellerini veya gerçek parçaları% 100 bağıl nemde tutulan bir atmosfere maruz bırakarak kaplama performansının belirlenmesine yardımcı olur. Test koşulları, numuneler üzerinde yoğunlaşmaya neden olur. Müşterilerimizin çoğu, bu kaplamayı suyun kaplamaya nüfuz edip etmediğini ve renk değişimini , kabarmayı, yapışma kaybını , yumuşamayı veya kaplamalarının gevrekleşmesini etkileyip etkilemeyeceğini belirlemek için yapar.