EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Sıcaklık Döngüsü Testi

TURCLAB, malzemeleri aşırı sıcaklıklara maruz bırakarak sıcaklık döngü testi yapar. Bu yöntemi kullanarak ürünlerin dayanıklılığını ve ömrünü tahmin ediyoruz.
Termal Hasar Nedenleri
Tekrarlanan sıcaklık değişimleri ürünlere ve ekipmanlara büyük miktarlarda baskı uygular. Sorun, malzemelerin sıcağa ve soğuğa maruz kaldıklarında genişleme ve büzülme eğiliminden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, farklı malzemeler, salınım sıcaklıklarında formlarının ne kadar hızlı değiştiği gibi farklı termal özelliklere sahiptir. Ürünler tipik olarak birden çok malzemeden yapıldığı için, termal döngüden kaynaklanan eklem arayüzlerindeki arızalara karşı hassas olabilirler .
Sıcaklık dalgalanmaları, bileşen malzemelerin ilgili termal özellikleri arasındaki uyumsuzlukları şiddetlendirir, bu da bunlar arasında artan gerilime neden olur. Sonunda, termal döngüye maruz kalmanın sonucu olan tüm bu stresi serbest bırakmak için çatlaklar oluşur. Bu tür bir arıza, özellikle felaketten kaçınmak için o ürünün yapısal bütünlüğüne dayanan durumlarda kabul edilemez.

Böyle bir senaryoyu önlemek için, üreticiler Sıcaklık Örnekleme Testine tabi olmak için ürünlerinin örneklerini Uygulamalı Teknik Servisler gibi termal test laboratuarlarına gönderir. Bu tür testler, bileşen malzemeleri ile ürünün termal döngüye ve potansiyel yapısal arızaya karşı direnci arasındaki uyumluluk sorunlarını ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Yöntem Hakkında
Test, test numunesini birçok termal odamızdan birine yerleştirerek ve zaman içinde yüksek ve düşük sıcaklık döngülerine maruz bırakarak gerçekleştirilir. TURCLAB teknisyenleri, malzemeyi test ettiğimiz standarda göre belirlenen, maksimum ve minimum sıcaklıkları -60 ° C ile 170 ° C arasında çoklu nem seviyelerinde ayarlar.

Numunenin gereksinimlerine bağlı olarak, ünitelerimiz 7.5 ° C / dakika kadar yüksek rampa hızlarına ulaşabilir; bu değişkenler üzerinde ince kontrolün sağlanması, TURCLAB'nin en doğru bulguları elde etmesini sağlar. Küçük termal bisiklet üniteleri filosumuz, 14 'x 10' x 11 'kadar büyük boyutlarda, laboratuvarımızın her türlü numuneyi alabilmesini sağlıyor. Sonuçlar, bir olay veya üretim öncesi kalite yönetiminden sonra arıza analizinde yardımcı olabilir.

TURCLAB ve Sıcaklık Döngüsü Testi
Uzun süredir bir süredir TURCLAB eşsiz test, muayene ve mühendislik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Müşterilerimiz dünya çapında bulunmaktadır ve çeşitli sektörlerden selamlar. Malzeme Test laboratuvarımız,  bu test yöntemini GM 9505P2, IEC 68–2–30, BMW TS 308 ve PrV303 gibi endüstri standartlarına uygun olarak yapmak için ISO 17025 ( A2LA) onaylıdır, ancak teknisyenlerimiz bunu özel olarak gerçekleştirme konusunda deneyimlidir istemci parametreleri de.
TURCLAB teknisyenleri, çeşitli endüstrilerde kullanılan sıcaklık döngüsü test yöntemlerine aşina olmaları ve ürününüzle ilgili önemli cevapları iade etmelerini sağlayan güçlü araçlara erişimleri nedeniyle derhal doğru sonuçlar sağlar. Örneğinizi TURCLAB'ye emanet edin - daha yakından bakıyoruz.