EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Termal Şok Testi

Kavram Olarak Termal Şok
Bir ürün veya ekipman, kullanım ömrü boyunca aşırı hava koşullarına maruz kalabilir. Elektronik bileşenlerin sıcaklıktaki hızlı değişikliklere olan yeteneğini belirlemeye yardımcı olmak için termal şok testi yapılır. Aşırı yüksek sıcaklık değişim oranı nedeniyle, ciddi bir test olarak kabul edilir. Bu nedenle, bu tip sıcaklık değişimlerine kısa bir süre maruz kalmak ürünün arızaya yatkınlığını ortaya çıkaracaktır. Üreticilerinin dayanabileceği aşırı koşulların sınırlarını öğrenmek için, üreticiler Termal Şok Testine maruz kaldıkları Uygulamalı Teknik Hizmetler gibi test şirketlerine numune gönderirler.


Direnç Tarama
Termal Şok direncinin analizi, laboratuarda canlı kullanım senaryosunda olduğu gibi gerçekleşir; test malzemesi hızla değişen sıcaklıklara maruz kalır. TURCLAB teknisyenleri, test materyallerini uygulamalarına bağlı olarak önceden belirlenmiş bir dizi sıcaklık döngüsüne tabi tutacak ve daha sonra dış yapıda mı yoksa dahili bileşende herhangi bir arıza olup olmadığını analiz edecektir. Bu görsel muayenelerle yapılabilir. Devre kartı ambalajının çatlaması veya lehimli bağlantıların ayrılması nedeniyle oluşan arızaları tespit etmek için elektrik testi yapılması gerekebilir. Sonuçlara bağlı olarak, müşteriler ürünün bazı malzemelerini değiştirmeyi veya termal şok direnci seviyelerini artırmak için tasarım değişiklikleri yapmayı seçebilirler .


Ekipmanlarımız
Çift odacıklı termal şok ünitesi, numuneyi sıcak odadan soğuk odaya taşıyan, hızlı bir sıcaklık değişimine izin veren hareketli bir sepete sahiptir. Ünitemiz, bir müşterinin ürününün dayanmasını gerektirebileceği için sert ve affetmez olarak koşul değişikliklerini simüle etmek için -60 ° C ile 170 ° C arasında sıcaklık değişimleri üretebilir.

Yöntem, test malzemesinin veya elektronik cihazın gereksinimlerine göre biraz değişir. Her ne kadar bir müşteri numunesini belirli bir standarda göre test etmemizi talep edebilse de, çoğu zaman bileşen spesifikasyonları ve uygulaması testin parametrelerini belirleyecektir - maksimum ve minimum sıcaklıklar, değişikliğin ne kadar hızlı gerçekleştiği ve döngü sayısı.


TURCLAB ve Termal Şok Testi
TURCLAB, Uzun süredir bir süredir birçok sektörden müşterilerine sürekli olarak benzersiz test, mühendislik danışmanlığı ve denetim hizmetleri sunmaktadır. Çevre test laboratuvarımız, her alanda müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için iyi donanımlı, alanında uzman kişilerle çalışmaktadır. Bu teknisyenlerin çok çeşitli endüstrilerde karşılaşılan sayısız yöntemi uygulamadaki uzmanlığı ve güçlü ekipmanlarımıza erişim, TURCLAB'nin müşterinin istediği zaman dilimlerinde doğru ve alakalı sonuçlar döndürmesini sağlar.

İster kalite kontrol veya arıza analizi, ister elektrik endüstrisi veya ordu için olsun, TURCLAB ürününüzün Termal Şok direncini belirlemenize yardımcı olabilir.