EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Hata Analizi

Temel neden analizi için tek bileşenleri veya tüm sistem arızalarını araştırma ve önleme planlarını değerlendirme kapasitemiz var.

Arıza analizi laboratuvarımızın geniş yetenekleri otomotiv, havacılık, tüketici ürünleri, askeri, petrokimya, boru hattı, nükleer, kağıt hamuru ve kağıt, kamu hizmetleri, polimer ve plastik gibi birçok sektöre destek vermektedir.

TURCLAB, alüminyum, bakır alaşımları, çelik, paslanmaz çelik, süper alaşımlar, titanyum, plastik, seramik ve cam gibi geniş bir malzeme yelpazesinde uzmanlaşmıştır. Arıza analizi laboratuvarımız rutin olarak kırıkların, şekillendirilebilirlik sorunlarının, korozyonun ve aşınmanın temel neden analizini yapar. Profesyonel mühendisler ve metalürji uzmanları tarama elektron mikroskobu (SEM), enerji dağıtıcı spektroskopi (EDS / EDAX), görsel inceleme, sertlik testi, mekanik test, kimyasal analiz, metalografik teknikler ve optik fraktografide en son teknolojiyi ve ilerlemeleri kullanarak çok sayıda test gerçekleştirir. .

Tüm arıza analizi laboratuvar testleri endüstri standartlarına göre yapılır; ASTM E2332, Fiziksel Bileşen Arızalarının İncelenmesi ve Analizi için Standart Uygulama ve uygulanabilir özel prosedürler dahil.