EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Helikopter Rotor Kavrama

Uygulamalı Teknik Servis, helikopter rotor saplarını denetlemek için uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Uzmanlarımız üretim süreçleri, yorgunluk, stres ve / veya korozyondan kaynaklanabilecek çatlaklar arar. Sahadaki veya son teknoloji laboratuvarımızdaki rotor kavramalarını inceliyoruz. Müşteri tabanımız askeri, özel uçak sahipleri, küçük şirketler ve tıbbi tahliye şirketlerini içermektedir.


Rotor kavrama denetimleri, helikopterlerin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için son derece önemlidir. Kavrama başarısızlığı ana rotor bıçağının ayrılmasına neden olabilir ve pilot helikopterin kontrolünü kaybedebilir. Bu nedenle, tanımlanan uçuş aralıklarından sonra tekrarlı incelemelerin yapılması gerekmektedir. Kavrama yüzeyleri, ultrasonik, penetrant veya girdap akımı teknikleri kullanılarak korozyon hasarı veya yorulma çatlaması açısından incelenir.

Düzenli olarak planlanan denetimlerin yanı sıra FAA, belirli uçaklarda yapılan keşiflere dayanarak uçuşa elverişlilik direktifleri (AD) yayınlayabilir. AD'ler, acil müdahale gerektiren bir uçakta güvenli olmayan bir durumu düzeltmek için FAA tarafından Federal Düzenlemeler Yasası'na (CFR) uygun olarak yayınlanır.