EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Uçak Eddy Akımı Denetimi

Uygulamalı Teknik Hizmetler , havacılık endüstrisi için uçak girdap akım denetim hizmetleri sunmaktadır. En gelişmiş eddy current test ekipmanımız, uçak bileşenlerini çatlak, korozyon ve yorgunluk gibi düzensizlikler açısından incelememizi sağlar. Bu tür kusurların erken tespiti, uçuş güvenliği ve uçağın ömrünü uzatmak için önemlidir.

Girdap Akımı Testi - Elektromanyetik İndüksiyondan Yararlanma
Girdap akımı testi (ECT) esas olarak iletken malzemelerdeki yüzey kusurlarını tespit etmek için kullanılan tahribatsız test yöntemidir - uçakta bulunan nispeten ince metal malzeme için idealdir. ECT, iletken metal yüzeyinde manyetik bir alan oluşturmak için elektrik ve manyetizmayı birleştirir. Uzman ECT teknisyenlerimiz, bu manyetik alanın elektriksel iletkenlik okumalarında, yüzeyde genellikle düzensizliği gösteren farklılıkları arar.

Neden Uçaklar?
Girdap akımı test yönteminin genel esnekliği ve doğruluğu, uçak bileşenlerinin tahribatsız muayenesi için çok etkili olmasını sağlar. ETC, teknisyenlerimizin uçak yüzeyinin / yüzeyinin geniş alanlarını (kanatlar, gövde vb.) Ve ayrıca dar alanları ve karmaşık şekilli yüzeyleri hızlı bir şekilde taramasına izin verir.

Ek olarak, ECT iletken olmayan katmanlardan (boya ve sızdırmazlık maddesi) etkilenmez, testten önce minimum parça hazırlığı gerektirir ve parça ile doğrudan temasa gerek yoktur. Girdap akımı ile denetlenebilen diğer uçak parçaları arasında motor bıçakları, pervaneler, rotorlar, bağlantı elemanları ve delikler bulunur.


Uçaklar için Ortak Eddy Akım Denetimleri


Yüzey ve yer altı denetimleri

Bir uçağın dış yüzeyi, normal çalışma sırasında güçlü mekanik ve çevresel kuvvetlere maruz kalabilir. Kapsamlı bir girdap akımı incelemesi, uçağın bütünlüğünü potansiyel olarak tehdit edebilecek küçük çatlakları veya korozyonu ortaya çıkarabilir.


Döner cıvata deliği incelemeleri

Cıvata delikleri, bağlantı elemanının çıkarılmasından sonra çatlamaya neden olabilecek strese maruz kalabilir. Teknisyenlerimiz dönen bir tarayıcıyı cıvata deliğinden geçirir ve alanı çatlama belirtileri açısından izler.


Manyeto-optik Görüntüleme (MOI)

Metalik uçak kaplamalarında yüzey / yer altı çatlaklarını ve korozyonu tespit etmek için kullanılır.
İletkenlik ölçümleri

Malzeme / temper doğrulaması ve ısı hasarlı parçaların tespiti için kullanılır.


TURCLAB ve Uçak Eddy Akım Denetimleri
Uzun süredir bir süredir, Uygulamalı Teknik Hizmetler olarak kaliteli hizmet, hızlı geri dönüş süreleri ve yardımcı müşteri desteği ilkelerimize sadık kaldık. NDT teknisyenlerimiz, kapsamlı uçak testleri yapmak ve doğru raporlama sağlamak için son derece eğitimlidir. Ayrıca TURCLAB, denetimleri gerçekleştirmek için bir FAA Onarım İstasyonu Sertifikasına sahiptir. Bir uçak girdap akım denetimine ihtiyacınız varsa bugün bize ulaşın - NDT hizmetlerimizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlamaktan memnuniyet duyarız. TURCLAB - Daha yakından bakıyoruz!