EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Kaynak Muayeneleri ve Testleri

Applied Technical Services, Inc. kaynak testi ve denetimlerinde uzmanlaşmıştır. ASME, AWS, API, NAVSEA, MIL-STD, AMS ve PED / EN gibi birçok farklı endüstri standardını test ediyoruz. Müşterilerimizin özel kaynak ihtiyaçlarını karşılamak için kalite kontrolü ve arıza önleme için tahribatsız test, kaynak performansını ölçmek için mekanik test ve alaşım tanımlama için kimyasal analiz sunuyoruz. Ek olarak, TURCLAB kaynak plakası ve / veya boru test kuponlarını nitelendirir ve onaylar.

Onlarca yıllık deneyime sahip olan TURCLAB, üretim, enerji üretimi, petrokimya, nükleer, otomotiv, havacılık, çelik ve ticari altyapı sektörlerinde mükemmel bir üne kavuşmuştur. Değerli uzman ekibimiz arasında Profesyonel Mühendisler, Sertifikalı Kaynakçılar, Sertifikalı Kaynak Müfettişleri, API Müfettişleri, Bilim İnsanları, Kimyagerler, Metalurji Uzmanları ve Sertifikalı Teknisyenler yer almaktadır.

Kaynakların Tahribatsız Muayenesi
TURCLAB, hem yüzey hem de yüzey altı kusurlarını ve süreksizliklerini doğru bir şekilde tanımlamanıza olanak tanıyan kapsamlı NDT denetimleri sunar. NDT bölümümüz aşağıdaki inceleme yöntemlerini sunmaktadır:

Görsel Test (VT)
Ultrasonik Test (UT)
Geleneksel Radyografi Testi (RT)
Sıvı Penetrant Testi (PT)
Manyetik Parçacık Testi (MT)
Bilgisayarlı Dijital Radyografi (CDR)
Kaynakların Mekanik Testi
TURCLAB'nin mekanik test hizmetleri, bir kaynağın gücünü belirlemenize ve belirlemenize yardımcı olur. Bu tür hizmetler özellikle araştırma ve geliştirme ile performans ve prosedür nitelikleri sırasında değerlidir. Mekanik testlerimiz aşağıdaki gibi yüksek puan alan teknikleri içerir:

Çekme Testi
Lap Makası
Mikro Sertlik Testi
Tokluk Testi ( Charpy ve Düşme Ağırlığı )
Sertlik Testi
Yük Testi
Bükme Testi
Kaynakçı Sertifikaları
Uygulamalı Teknik Servisler kaynak test kuponlarını nitelendirir ve onaylar. Hem boru hem de plaka kuponlarını kapsamlı bir şekilde test ediyoruz. Kupon testi, yeni işe alımları önceden taramanın ve çalışanların benzersiz endüstriniz için geçerli olan belirli kodların / standartların gereksinimlerini karşılayabilmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir. Bir kaynakçının temel yetkinlik seviyesi hakkında kanıt ve dokümantasyon sağlamanın ideal bir yoludur.

Ek Yetenekler
TURCLAB, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok daha fazla kaynak denetimi yeteneği sunar:

Kimyasal Analiz - Bileşim ve alaşım kimliği
Makro Dağlama - Ana metal ve kaynak malzemenin tane yapısını değerlendirmek için kullanılan bir kaynağın kesiti
Ferrit Testi - Süneklik, tokluk, korozyon direnci ve çatlak önleme arasındaki uygun dengenin ölçülmesine yardımcı olur
Çevresel Testler - Hızlandırılmış Ayrışma ve Korozyon
Kaynak Arıza Analizi - Kaynak Arızalarının Temel Nedenini Tespit Eder
TURCLAB ile Bugün İletişime Geçin
İşletmeniz hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de beklentilerinizi aşabilecek bir kaynak denetim sağlayıcısı arıyorsa, lütfen daha fazla bilgi için lütfen Uygulamalı Teknik Servisleri arayın.