EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Avrupa Oyuncak Güvenlik Testi

Applied Technical Services, oyuncakların EN 71'e uygun olarak üretildiğinden emin olmak isteyen müşteriler için Avrupa oyuncak güvenliği testi sunmaktadır . AB'de satılan tüm oyuncaklar, tehlikeleri tanımlamak ve oyuncakla ilgili kazaları azaltmak için var olan bir dizi Avrupa ürün güvenliği standardına atıfta bulunan EN 71'e uymalıdır. EN 71'e uyulmaması ürünlerin geri çekilmesi, davalar, para cezaları ve hatta hapis cezası ile sonuçlanabilir. EN-71 standardı birkaç parçaya ayrılmıştır, ancak en çok talep edilen testler aşağıda açıklanan 1-3 numaralı parçaları kapsamaktadır:

EN 71-1: Oyuncakların Mekanik ve Fiziksel Özellikleri

71-1 standardı, bir oyuncağın kullanıcılara açık olmayan sağlık tehlikeleri yaratabilecek belirli özelliklere veya özelliklere sahip olup olmadığını belirlemeye yarar. Bu tür tehlikelere örnek olarak keskin malzemeler veya boğulmaya neden olabilecek küçük parçalar verilebilir. Bu standarda göre güvenlik kaygıları varsa, oyuncaklara uygun uyarı etiketleri uygulanmalıdır.

EN 71-2: Oyuncakların Tutuşabilirliği

71-2 standardı, yangın yakalama potansiyeli olan çocuklar için ciddi yaralanma riski oluşturabilecek oyuncaklar için gereklilikleri belirler. Her üründe hangi malzemelerin kullanıldığı ve ne kadar hızlı yakıldıkları gibi belirli faktörleri analiz ederek oyuncakların yanıcılığını belirler. Peruklar, kostümler ve doldurulmuş hayvanlar gibi en yanıcı görünen oyuncaklar için özel gereksinimler belirlenebilir.

EN 71-3: Bazı Elemanların Taşınması

EN 71-3, Antimon, Baryum, Kadmiyum, Krom, Kurşun, Civa ve Selenyum gibi elementlerin oyuncaklardan göçünü belirler. Bu esas olarak şu oyuncak malzemeler için geçerlidir: boyalar, vernikler, tekstil ürünleri, cam / seramik malzemeler, kalemler ve bükülebilir modelleme malzemeleri. EN 71 Bölüm 3, bazı oyuncaklardan salınabilecek kurşun miktarını kısıtlarken, diğer potansiyel olarak toksik elementlerin kullanımını da düzenler.

Test Kabiliyeti
TURCLAB'nin Avrupa Oyuncak Güvenliği testleri , EN 71 standardı için ISO 17025 (A2LA) ve CPSC akreditasyonlarını taşıyan tüketici ürünü test laboratuvarımızda yapılmaktadır . EN 71 kısım 1-3 ile ilgili ek bilgi için laboratuvarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.
Uygulamalı Teknik Hizmetler - Güvenilir Bir Test Sağlayıcısı
1967'den beri TURCLAB, kalite test, denetim, danışmanlık mühendisliği hizmetleri alanında öncü bir tedarikçi olarak kendini kanıtlamıştır. Malzeme Testi, Kimyasal Analiz, Metalurji, Adli Araştırmalar ve Tahribatsız Muayene ile ilgili gerçekleri başarıyla ve güvenilir bir şekilde ortaya çıkarıyoruz. Kimyasal ,  tüketici ürünleri , sağlık , sigorta , imalat ve petrol / gaz alanlarındakiler de dahil olmak üzere ulusal ve küresel pazarlardaki müşterilere hizmet vermekteyiz .

TURCLAB Laboratuvarları ve Laboratuvar Uzmanları Kalite Güvencesi Sunuyor
TURCLAB olarak, en yüksek kalite testi ve denetimlerini sağlama misyonumuza bağlıyız, bu yüzden ISO 9001 tescilli kalite yönetim sistemine sahibiz. Kimyagerler, araştırmacılar, bilim adamları, metalürjistler, iyi eğitimli teknisyenler ve çeşitli disiplinlerden profesyonel mühendisler de dahil olmak üzere çeşitli kalifiye uzmanları istihdam ediyoruz. TURCLAB'nin akreditasyonları ve sertifikaları arasında ISO 9001-2015 , Nadcap , FAA Tamir İstasyonu olarak tanınması ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

TURCLAB aşağıdaki politikalara bağlıdır:

Kalifiye ve Bağlı Çalışanlar Çalıştırma
Geçerli Standartlara Göre Test ve Muayeneler Yapın
Net ve Doğru Veriler Sağlayın
Tüm Profesyonel Hizmetleri Zamanında Sunmak