EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

ASTM F963-16

TURCLAB, ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu (CSPC) tarafından tam olarak akredite edildiğinden, endüstri standartlarının en katı standartlarına uygun oyuncak güvenliği testi ve ürün sertifikası sağlıyoruz. Bizim çoğu oyuncak test hizmetleri biz ASTM F963-16 standardına göre yürütmek yönetmelik uyumu için talep edilmektedir.
Oyuncak Endüstrisinde Düzenleme - CPSIA ve ASTM F963-16
2008 yılından bu yana, Tüketici Ürününü Geliştirme Güvenlik Yasası'nın (CPSIA) 106. bölümü, ASTM F963-16 uyarınca oyuncak güvenliği testlerine uyulmasını zorunlu kılmıştır. Takip eden yıllarda, ASTM F963-16 gönüllü bir standart olmaktan zorunlu bir gereksinime geçti. Amerika Birleşik Devletleri'nde ithal edilen ve / veya üretilen ve 12 yaş ve altındaki çocuklar için tasarlanmış tüm ürünler bu standarda uymak zorundadır. Oyuncak mekanik tehlike testi, TURCLABM F963-16'nın, potansiyel tehlikeleri tanımlayabilecek çocuk ürünlerinin gerekli kullanım ve kötüye kullanımını simüle ettiğini iddia eden çeşitli bölümlerinde özetlenmiştir. Oyuncaklarda kurşun ve diğer ağır metaller gibi kimyasalların varlığı, referans için standardın diğer bölümlerinde ele alınmıştır. Oyuncak tasarımına ve yaş derecesine göre TURCLAB, ASTM F963-16 standardını karşılamak için uygulanabilir testler sağlayabilir.

Test ve Sertifikasyon Alanları
ASTM F963-16'ya ilişkin önemli test ve sertifika alanları aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Çözünür (Ağır) Metaller Analizi
Küçük Parça Testi
Keskin Nokta Testi
Keskin Kenar Testi
Mıknatıs Testi
Boğulma Tehlikesi Değerlendirmesi
Dikiş Testi
Yanmazlık Testi
Ürün Etiketleme
TURCLAB, ASTM F963-16 uyarınca test yapmak üzere Tüketici Ürünü Güvenlik Komisyonu (CPSC) tarafından akredite edilmiştir. CPSC ile laboratuvar kimlik numaramız   1030'dur. Ayrıca, tüketici ürün test laboratuarlarımız , bu standarda çeşitli oyuncak test yöntemleri uygulamak için ISO 17025 (A2LA) onaylıdır .