EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Kalibrasyonlar

Aviyonik Laboratuarı: TURCLAB Aviyonik bileşenlerin boyutsal muayenesi ve onarımı, uçağın güvenliğini sağlamak için hayati öneme sahiptir. Birçok havacılık üreticisi standardı, ADF antenlerinin, Altimetrelerin, Açı Konum Göstergelerinin, Mesafe Ölçüm Cihazlarının (DME) Test Sistemleri, Nav / Comm Rampa Test Setleri, ATC ATCRBS Rampa Test Setleri, Mod S / TCAS Rampası Kalibrasyon sürecinde uzmanlarımız tarafından tanınmaktadır. Test Setleri, Transponderler ve Sinyal Üreteçleri.

Boyut Laboratuvarı: Uygulamalı Teknik Servislerin modern teknoloji kullanımı, çoklu otomatik Koordinat Ölçüm Makineleri (CMM'ler) ve PC-DMIS CAD ++ 2013 gibi gelişmiş yazılımlar bizi sektörümüzdeki en kapsamlı Boyutsal Muayene servis sağlayıcılarından biri yapmaktadır. Basit doğrusal ölçümlerden akla gelebilecek en karmaşık ve doğru ölçümlere kadar, CMM Denetimleri ve CMM Programlama yeteneklerimiz eşsizdir. Görüş Sistemi ve optik karşılaştırıcıları kullanan temassız ölçüm tekniklerinin yanı sıra, TURCLAB'nin neredeyse sınırsız Boyutlu Muayene Laboratuvarı üç Ultra Yüksek Hassasiyetli CMM, 7-10-7, 9-15-8 ve 12-30-10 ile donatılmıştır. Kontrollü bir ortamda bulunan Laboratuarımız, müşterilerimizin CAD Modeli Denetimleri,% 100 Boyutlu Düzenleri, İlk Makale Denetimleri, PPAP Raporları, Süreç Yetenek Çalışmaları / CpK Çalışmaları, Muayene Mastarı ve Armatür Kalibrasyonu Sertifikaları ve Ters Mühendislik projeleri Muayenelerin çoğu ASME Y14.5M - 2009'a göre yapılır.

İlgili Bağlantılar: İlk Makale | Tersine Mühendislik | Yüzey Pürüzlülüğü | Yüzey PlakalarıElektrik Laboratuarı:Sertifikalı referans malzemeler kullanan TURCLAB, en doğru çok fonksiyonlu cihazı bile ölçme özelliğine sahiptir. Aşağıdaki fonksiyonlar için hem elde taşınabilir hem de tezgah üstü multimetrelerin kalibrasyonunu sağlıyoruz: AC / DC Gerilim, AC / DC Akım, Direnç, kapasitans, endüktans, termokupl ve güç. Kalibrasyon yapabileceğimiz bazı elektrikli aletler; Kapasitans Ölçerler; Kelepçeli Ölçüm Cihazları ve Problar; Güncel Şantlar; On Yıl Kutular; ESD Kontrol Sistemleri; Frekans Sayıcılar ve Jeneratörler; Yakıt Miktarı Test Setleri; Gauss Metre; Isı Sızdırmazları; Yüksek Gerilim Test Setleri; Yüksek Akım Test Setleri; Yüksek Gerilim Ölçerler; Hi-pot Test Cihazları; İzolasyon Test Cihazları; Manyetik Parçacık Makineleri; Meggers; Mega Ohm Metre; Mikro Ohm Metre; Çok Kanallı Kaydediciler ve Veri Kaydediciler; Çok Fonksiyonlu Kalibratörler; El Tipi ve Masaüstü Multimetreleri; Ağ Analizörleri; Osiloskoplar; Panel Metre, pH Metre; Güç Ölçerler; Güç kaynakları; Proses Kalibratörleri; Pirometreler; Rheometreler; Dirençler; Güvenlik Analizörleri; Kapsam Ölçerler; Sinyal Üreteçleri; Spektrum Analizörleri; stopwatches; Stroboscopes; Takometreler; Watt Metre; Kaynakçılar ve Tel Uzunluk Ölçerler.

Saha Servisleri: Uygulamalı Teknik Servisler, ölçüm aletlerinizde ve test ekipmanlarınızda yerinde kalibrasyon hizmetleri gerçekleştirmek için çok çeşitli özelliklere sahiptir. Tesisinize seyahat etmek ve ekipmanınıza bakım yapmak yalnızca kalibrasyonları gerçekleştirmek için gereken kesinti süresini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda Sıkıştırma ve Çekme Test Makineleri, Sertlik Test Cihazları, Yüzey Plakaları, Optik Karşılaştırıcılar ve Çevre Odaları gibi büyük öğeleri de kalibre etmemizi sağlar. kalibrasyon için laboratuvara gönderilecek kadar büyük. Biz Otomotiv, Havacılık, Tıbbi Cihazlar ve Genel İmalat Sanayii, birkaç isim konusunda uzmanım.

Mekanik Laboratuar: Basınç ve vakum göstergeleri, kablo tansiyometreleri ve tork anahtarları gibi servis araçları olan Mekanik Kalibrasyonlar ekibimiz, basınç ve tork ekipmanınızın doğruluğunu doğrulayabilir. Düzenli olarak kalibre edilmiş ekipmanlardan bazıları şunlardır: Dış, İç, Derinlik ve Delik Mikrometreleri; Kumpas; Yükseklik Mastarları; Kadran, Dijital ve Test Göstergeleri; Uzunluk Ölçekleri, Pi-Bantlar, Cetveller ve Bant Ölçüleri; Görüntü Sayaçları; Protractors; Kuvvet Ölçerler; Akselerometreler; Manometreler; Yüzey İşlem Test Cihazları; Ağırlık Ölçekleri; Platform Tartıları; Üçlü Işın Ölçeği ve Analitik Teraziler.

Standartlar Laboratuvarı: TURCLAB Standartları Laboratuvarı, yüksek hassasiyetli ölçüm yetenekleri için çevresel olarak kontrol edilir. Laboratuvar +/- 1.0 ° F aralığında 68 ° F'ye ve% 30-55 Bağıl Nemde neme kontrol edilir. Laboratuar ayrıca titreşim etkilerini azaltmak için zemin kaplamalarında izolasyon bağlantılarına sahiptir. Tüm mastarlar testten önce temizlenir ve minimum 24 saat sıcaklık stabilizasyonu sağlamak için Standartlar Laboratuvarı'na yerleştirilir. TURCLAB, XXX, XX, X, Y, Z ve ZZ takım üreticilerinin toleranslarının yanı sıra müşterinin toleranslarını kalibre etme özelliğiyle çok çeşitli Ayar Standartları ve Çalışma Mastarları üzerinde kalibrasyon yapabilme özelliğine sahiptir. Dahili ölçümler 12 inç ve harici ölçümler 13 inç ile sınırlıdır.

Termal Laboratuvar: TURCLAB, tüm termometri ihtiyaçlarınız için eksiksiz kalibrasyon hizmetleri sunar. ITS-90 Sabit nokta hücrelerinden tezgah üstü termometre ekranlarına, elde taşınan cihazlara kadar, en katı gereksinimler için en iyi kalibrasyon çözümünü sunabiliriz. TURCLAB, sıcaklık banyoları, buz noktası referansları, blok kalibratörler ve standart ve yüksek hassasiyetli termometreler dahil en son teknoloji ekipman ve metodolojileri kullanan birinci sınıf sıcaklık probu kalibrasyonları sunar. Cam termometreler, termokupllar, RTD termometreler, sıcaklık kaydediciler, kadran, yüzey, kızılötesi ve dijital termometreler dahil olmak üzere çeşitli sıcaklık cihazlarında akredite kalibrasyonlar sağlıyoruz.

Hizmetlerimiz