EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
TURC Bureau Assesment INC.

Kalite Politikamız

Üretime bağlı olarak ihtiyaçların ve tüketimin artması, tüketicilerin daha bilinçli hale gelerek standartların oluşmasına bağlı olarak; muayene, laboratuvar ve denetim hizmetleri veren kuruluşların sayısında buna bağlı olarak artış görülmüştür. Fakat bu duruma karşılık, profesyonel bir şekilde hizmet veren, mesleğin ilkelerine ve etik değerlerine bağlı kalan ve de kaliteli hizmet vermeyi kendine ilke edinen kuruluşların sayısı ise aynı oranda artış gösterememektedir.

Kuruluşumuz; ölçme, test, muayene, kontrol ve analiz çalışmalarını ulusal ve uluslarası kuruluşlarca yayınlanan standartlara ve herkes tarafından kabul gören genel muayene ve kontrol yönetimlere uygun şekilde gereçekleştirmektedir. Aynı zamanda; muayene, laboratuvar ve denetim hizmetleri kapsamında yayınlanan yasal mevzuata da uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kuruluşumuz tüm bu çalışmalarını Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK), TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar standardına uygun şekilde aldığı yetkiye dayanarak ve A Tipi Muayene Kuruluşu olarak gerçekleştirmektedir. Sahip olduğumuz kalite politikamızın temel maddesi budur.

Kalite politikamızın bir diğer temel maddesi ise, bünyesinde bulunan yönetici ve çalışan kadrosu olarak saygın, tarafsız, güvenilir, bağımsız ve müşterilerinin memnuniyetine yönelik bir çalışma sergilemektedir. Ayrıca bu politikaların daima sürekliliğini sağlamak ve sahip olduğu tüm müşterilerine pozitif değerler katmasını sağlamaktır.

Bu temel maddeler yanında kalite politikamızı oluşturan başka önemli noktalar da bulunmaktadır. Şöyle ki,

 • Sürdürülen çalışmalar esnasında edinilen tüm bilgi ve belgenin gizli kalmasını sağlamak, korumak ve üçüncü kişilerle paylaşmamak,
 • Faaliyetlerini sürdürürken asla hizmet talep eden kişilerin veya üçüncü kişilerin etkisinde kalmamak,
 • Çalışmalar esnasında elde edilen bilgilerin bütünlüğünü ve erişilebilirliğini sağlamak,
 • Yasal düzenlemelerin getirdiği koşullara, akreditasyon kurallarına ve ilgili Avrupa Birliği direktiflerine tam ve eksiksiz olarak uymak,
 • Daima kendini geliştiren ve değer katan dinamik bir kuruluş olmak,
 • Bu mesleğinin ilkelerine, onuruna ve geleceğine zarar vermemek
 • Hizmet verdiği kişi ve kuruluşlara gerçek olmayan bilgi, belge ve rapor vermemek,
 • Müşteri memnuniyeti yaratmak ve güven duygusu yaratarak müşteri bağlılığı yaratmak,
 • Faaliyetler sırasında, sadece talep edilen hizmetin özelliklerine uygun yöntemler ve ekipmanlar kullanmak,
 • Bütün çalışmalarda katma değer yaratmaya çalışmak ve sektörde lider olmayı hedeflemek,
 • Çevrenin ve doğal kaynakların korunması konusunda daima duyarlı olmak.