EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Tuz Sis Test Laboratuvarı

Kapsamlı Korozyon Laboratuvarı, rekabetçi bir saatlik ücretle fiyatlandırma testini yapmamızı sağlar. Maruz kalma süresi boyunca artımlı denetimlerin yanı sıra tamamlandıktan sonra derecelendirme, fotoğraf ve rapor belgeleri sunuyoruz.

Tuz püskürtme testi, kaplanmış veya kaplanmamış metalik numunelerin korozyon direncini kontrol etmek için kullanılan standart bir test yöntemidir (ASTM B117). Kaplamalar, kullanılan parçanın kullanım ömrü boyunca yüksek bir korozyon direnci sağlayabildiğinden, korozyon direncini hızlandırılmış bir oranda kontrol etmek gerekir.
Tuz sisi testi, koruyucu bir kaplama olarak kullanımda uygunluğunu tahmin etmek için kaplanmış örneklere aşındırıcı bir saldırı üreten hızlandırılmış bir korozyon testidir.

Korozyon ürünlerinin (oksitlerin) veya kaplama yapışmasının ortaya çıkışı bir süre sonra değerlendirilir. Test süresi kaplamanın korozyon direncine bağlıdır; kaplamanın korozyona karşı direnci ne kadar fazlaysa, korozyon belirtileri göstermeden test süresi o kadar uzun olur.

Metalurji, müşterilerimize en uygun maliyetli test programını sağlamak için ASTM B117'ye uygun çok sayıda dolap sunmaktadır. Testinizi genellikle aldıktan sonra başlatırız ve tesis derinliğimiz çeşitli boyutlardaki numuneleri barındırmamıza izin verir. Ürününüzdeki performans değişikliklerini belgelemek için profesyonel fotoğrafçılık sağlıyoruz.

YETENEKLER
Tuz Püskürtme Testi / Tuz Sis
Kaplanmış veya kaplanmamış numunelerin korozyon direnci testi
Test süreleri 24 ila 2000 saat arasında değişir
Ürününüzdeki performans değişikliklerini belgelemek için profesyonel fotoğrafçılık

ÖZELLİKLER
ASTM B 117 - Tuz Püskürtme (Sis) Testi
ASTM D 1735 - Su Direnci (Sis)
ASTM D 2247 - Su Direnci (% 100 nem)
ISO 9227

ÖRNEK GEREKSİNİMLER
36 kübik ayak odası içinde çeşitli boyutlardaki numuneleri yerleştirin