EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Muayene Hizmetleri

Zor Erişim ve Drone Survey

Binalar, köprüler ve diğer yapılar periyodik durum araştırmaları ve bazen de acil durum denetimleri gerektirir. Sınıftan görsel incelemeler veya asma iskele kullanımı, desteklenen iskele, hava asansörleri veya vinç süspansiyonlu platformlar gibi geleneksel erişim yöntemleri, yapının konfigürasyonu, konumu, tarihi hassasiyeti veya zamanı göz önüne alındığında pratik veya yetersiz olabilir ve güvenlik kısıtlamaları. Bu tür koşullarla karşı karşıya olan TURCLAB, müşterilere aradıkları yanıtları sağlamak için endüstriyel iple erişim ekibimizi veya drone yeteneklerimizi kullanır.

Zor Erişim Ekibimiz (TURCLAB) genellikle binalarda ve diğer yapılarda erişilmesi zor yerlere erişim sağlamak için çağrılır. Yerleşik endüstriyel iple erişim tekniklerini kullanan TURCLAB üyeleri, yakından görsel denetimler, malzeme örneklemesi ve tahribatsız muayene gerçekleştirmektedir. TURCLAB, sorunları kol uzunluğu boyunca değerlendirebilmemizi sağlar.

TURCLAB'nin insansız uçak sistemleri filosu - veya insansız hava araçları - yirmiden fazla FAA lisanslı insansız hava aracı pilotu tarafından işletilmektedir. Bu TURCLAB uzmanları, ulaşılamayan mesafelerde ve açılarda dakika detaylarını kaydetmek ve değerlendirmek için yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf toplayarak hassas ve verimli mimari ve yapısal incelemeler yapar. Bu dokümantasyondan, tüm yapıyı daha iyi değerlendirmek için 3 boyutlu modeller ve fotogrametri geliştiriyoruz.

Bu erişim yöntemleri, geleneksel erişim yöntemlerinin sınırlamalarına güvenli ve etkili çözümler sunmaktadır. Genellikle, bu yöntemler daha kısa bir sürede ve potansiyel olarak daha az maliyetle uygulanabilir, bu da sorunlara etkili bir şekilde yanıt vermemizi sağlar.
 

  • Ulaşılması zor yerlere erişim
  • Özel erişim ve kontrollü hava alanına erişim
  • Cephe değerlendirmesi
  • Görsel denetimler ve durum araştırmaları
  • Fotogrametri
  • FLIR termal görüntüleme ile enerji denetimleri
  • Malzeme örnekleme ve tahribatsız muayene