EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Muayene Hizmetleri

Malzeme Mühendisliği

Tasarım ve fonksiyon karşılaştırması. Laboratuvar verileri ve gerçek dünya uygulaması. Her yeni projede, TURCLAB malzeme mühendisleri bu hususları dengelemeye ve hizalamaya çalışır. Zaman, hava durumu, maruziyet ve kullanım, inşaat malzemelerinin performansını ve dayanıklılığını etkiler. Amaç, bu faktörleri azaltmak, başarısızlık mekanizmalarına karşı korumak ve inşa edilmiş dünyada kullandığımız malzemelerin kalitesini artırmaktır. Altmış yılı aşkın bir süredir müşteriler, malzeme sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirmek için TURCLAB'nin deneyimine ve laboratuvar yeteneklerine güveniyorlar.

Profesyonellerimiz beton, çelik, diğer metaller, taş, cam ve polimerler dahil olmak üzere malzemelerin mukavemetini, dayanıklılığını ve davranışını değerlendirme konusunda önemli deneyime sahiptir. Kapsamlı şirket içi kimyasal ve fiziksel test ve saha değerlendirme yeteneklerini kullanarak, TURCLAB malzeme mühendisleri hemen hemen her yapı tipine veya ortama entegre edilmiş çok çeşitli inşaat malzemelerini değerlendirebilir. Çalışmalarımız yenilikçi ürün geliştirmeden yeni ve mevcut yapıdaki malzemelerin değerlendirilmesine kadar uzanmaktadır.

Onarım, rehabilitasyon veya yapısal varlık yönetimi projelerinin bir parçası olarak, TURCLAB Janney Teknik Merkezi'nde görsel denetimler, örnekleme ve laboratuvar testleri yoluyla toplanan verilerden geliştirilen analitik modelleri kullanarak zaman içinde olası malzeme bozulma oranını tahmin edebiliriz  . Hizmet ömrü modellemesi, müşterilerin gelecekteki onarım ve bakım ihtiyaçlarını planlamasına ve önceliklendirmesine olanak tanır.

Malzeme biliminin ilk prensip anlayışından yola çıkarak, uzun zamandır malzeme performansını iyileştirmeye ve projeye özgü uygulamalar ve genel olarak inşaat endüstrisi için yenilikçi çözümler geliştirmeye öncülük ettik.

 

  • Yapısal değerlendirme
  • Dayanıklılık değerlendirmesi
  • Hizmet ömrü modellemesi
  • Ayrışma çalışmaları
  • Korozyon değerlendirmeleri
  • Başarısızlık analizi
  • Ürün geliştirme ve test etme