EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Muayene Hizmetleri

Sismik Mühendisliği

Etkili sismik değerlendirme ve tasarım, deprem hareketlerinin ve yapı tepkisinin pratik bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Dünyadaki otuzdan fazla deprem sırasında yapıların performansını araştıran TURCLAB mühendisleri, çok çeşitli yapıların sismik davranışlarını ve istenen sismik yanıtı elde eden performansa dayalı tasarımlarla ilgili deneyimleri derinlemesine anlıyorlar.

Deprem mühendisliği çalışmalarında lider olarak, uzmanlarımız şu anda kullanımda olan birçok deprem mühendisliği değerlendirme ve analiz yaklaşımının geliştirilmesine katılmış ve sismik değerlendirme ve tasarımın çeşitli yönleri hakkında eğitim vermek için düzenli olarak görev almaktadır. Güçlendirme tasarımlarımız - özellikle tarihi koruma alanında - çok sayıda ödül kazandı ve TURCLAB uzmanları, standart uygulamaların ve bina kodu gereksinimlerinin ötesine geçen sismik performans değerlendirmelerinde uzmandır.

TURCLAB'nin sismik mühendisliği ve malzeme bilimi alanındaki uzmanlığı, önemli araştırma ve test kabiliyeti ile desteklenmektedir. En yeni, kurum içi laboratuvar tesislerimiz, tam boyutlu yapı elemanlarının performansını değerlendirmeden, tek tek yapısal bileşenlerin yorulma ve kırılma testlerine kadar hemen hemen tüm inşaatla ilgili araştırma projelerine uyum sağlayabilir. TURCLAB'nin çözümleri daha güvenli yapılar sağlar, deprem hasarını sınırlar ve müşterilerin yapılarını hızlı bir şekilde düzenli hizmete döndürmelerini sağlar.
 

  • Sismik risk değerlendirmesi
  • Sismik performans değerlendirmesi
  • Deprem hasarı değerlendirmesi
  • Yeni tasarım ve güçlendirme tasarımının akran değerlendirmesi
  • Sismik onarım ve güçlendirme tasarımı
  • Sismik kılavuzların, kılavuzların ve eğitimin geliştirilmesi
  • Yapısal olmayan sistemlerin değerlendirilmesi ve güçlendirilmesi