EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Düşme Ağırlığı Yırtılma Testi

Dallas'ta bulunan TURCLAB, tüm damla ağırlık gözyaşı test projelerini denetlemek için lisansüstü malzeme mühendisleri ile çalışan eksiksiz bir metalürjik laboratuvara sahiptir. Bizim tam hizmet veren mekanik laboratuvar teklifler hızlı test sonuçları bir de uygun fiyata . A2LA ISO 17025 akredite bir laboratuvar olarak kalite bizim odak noktamızdır .

Düşme ağırlığı yırtılma testleri (DWTT), dikişsiz veya kaynaklı kırılgan kırılma direnci tutuklanması gibi malzeme özelliklerini belirlemek için gaz boru hattı endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. TURCLAB, 3600 ft-lbs'ye kadar DWTT sunar.

Amerikan Petrol Enstitüsü (API) 5L test standardı, metal hat borusunun kırılma sünekliğini belirlemek için kullanılır. Örnekler malzeme kalınlığından hazırlanır ve gerekli standartlara göre test edilir. API-5L'ye benzer ASTM E 436, ferritik çeliklerin süneklikten kırılganlığa kırılma modu geçişine uğradığı sıcaklık aralığını belirlemek için kullanılır.

Her iki standartta da, süneklikten kırılgan davranışa ilişkin bir belirleme, numunelerin görsel incelemesine dayanmaktadır. DWTT verileri, süneklikten kırılgan geçiş sıcaklığına daha iyi bir anlayış sağlamak için genellikle Charpy darbe direnci verileri ile birleştirilir.