EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Mikro Sertlik Testi

TURCLAB, Knoop ve Vickers ölçeklerini kullanarak metallerin ve minerallerin mikro sertlik testini sunar. Dallas'ta bulunan TURCLAB, tüm sertlik testi projelerini denetlemek için lisansüstü malzeme mühendisleri ile çalışan eksiksiz bir metalürjik laboratuvara sahiptir. Bizim tam hizmet veren mekanik laboratuvar teklifler hızlı test sonuçları bir de uygun fiyata . A2LA ISO 17025 akredite bir laboratuvar olarak kalite bizim odak noktamızdır .

Metallerin, kompozitlerin ve minerallerin mikro sertlik testi, küçük bir numune geometrisi veya ilgi alanı nedeniyle yüzeysel bir sertlik testinin mümkün olmadığı durumlarda kullanılır. Mikro sertlik testleri, daha büyük bir matris, ince malzemeler, kaplamalar içinde münferit mikroyapıları ölçerken veya bir numunenin kaynak ısısından etkilenen bölge gibi bir kesit boyunca sertlik derecesini belirlerken gerekli verileri sağlamak için kullanılabilir.

TURCLAB, Knoop veya Vickers ölçeklerini kullanarak 10 ila 1000 gramlık test yüklerini kullanır. Vickers Sertlik Testi apikal açısı 136 ° olan bir elmas kullanır ve Knoop Sertlik Testi dar eşkenar dörtgen şekilli bir elmas girinti kullanır. Test yüzeyi genellikle çok parlak olmalıdır. Kuvvet ne kadar küçükse, gereken metalografik kaplama o kadar yüksek olur. Üretilen girintileri doğru bir şekilde ölçmek için yaklaşık 500x büyütmeli mikroskoplar gereklidir.