EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar Hizmetleri

Sertlik Testi

Dallas'ta bulunan TURCLAB, tüm sertlik testi projelerini denetlemek için lisansüstü malzeme mühendisleri ile çalışan eksiksiz bir metalürjik laboratuvara sahiptir. Bizim tam hizmet veren mekanik laboratuvar teklifler hızlı test sonuçları bir de uygun fiyata . A2LA ISO 17025 akredite bir laboratuvar olarak kalite bizim odak noktamızdır .

Metallerin, kompozitlerin ve minerallerin sertlik testi, elmas veya tungsten topu ile sokulan girintiye karşı dirençtir ve girintinin kalıcı derinliğinin ölçülmesiyle belirlenir. Sertlik testi, ısıl işlem, işleme kolaylığı veya mukavemet ve aşınma direncine ilişkin bilgi sağlayan bir malzemenin durumunu belirlemek için hızlı ve uygun maliyetli bir yöntemdir.

Rockwell sertlik testi, bir malzemenin yüzeysel sertliğini belirlemek için en yaygın kullanılan yöntemdir. Çelikler için Rockwell sertlik değerlerinin çoğu, Rockwell C ve B ölçekleri tarafından kapsanmaktadır. Daha ince numuneler, Rockwell T ve N ölçekleriyle ilişkili daha hafif yükler kullanılarak test edilir. Genellikle, ortalama üç ölçüm daha elde etmek için yüzey düz olmalı ve zımparalanmalıdır.

Brinell Sertlik Testi daha geniş numune alanlarındaki sertliği ölçmek için kullanılır. Brinell sertliği, pürüzlü bir yüzeye veya mikro yapıya sahip olan ve diğer sertlik test yöntemleri için çok kaba olan dökümler ve dövmeler için özellikle yararlıdır. Brinell testi genellikle yüksek bir test yükü (500 ila 3000 kgf) ve 10 mm genişliğinde bir girintiyle yapılır, böylece elde edilen girinti çoğu yüzey ve alt yüzey tutarsızlığının ortalamasını alır. Elde edilen izlenim en az iki çapta ölçülür ve bu sonuçların ortalaması alınır. Ortalanan çap ölçümü daha sonra bir Brinell sertlik numarasına dönüştürülür.

TURCLAB, metallerin, polimerlerin, seramiklerin ve diğer malzemelerin mekanik testini sağlayan A2LA ISO 17025 onaylı bir mekanik test laboratuvarıdır. En gelişmiş test laboratuvarımız ve özel makine atölyemiz, mümkün olan en doğru ve güvenilir sonuçları vermemizi sağlar. Testler şunlardır: gerilme mukavemeti , sıkıştırma , sertlik , mikrosertlik , darbe dayanımı (Charpy ve Izod), sürtünme direnci, 3 noktalı bükme , kesme, soy çevre koşullarında bir dizi için ve aşınma direnci testi.