EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Denetim Hizmetleri

Toy Safety (Oyuncak Güvenliği) Sertifikasyonu

TÜRCERT®; 2009/48 / EC sayılı AB Oyuncak Güvenliği Direktifine göre TOY Safety test ve belgelendirme hizmeti vermektedir, oyuncakların AB genelinde satış ve dağıtım için uygun olmasını ve dağıtılmasını sağlar.

88/378 / EEC sayılı eski Direktif ile karşılaştırıldığında, 2009/48 / EC sayılı Oyuncak Güvenliği Direktifi, kimyasallar için daha sıkı şartlar getirmektedir:

Kansere neden olma, genetik bilgiyi değiştirme, doğurganlığa zarar verme veya doğmamış bir çocuğa zarar veren kimyasallar (CMR maddeleri olarak adlandırılır), oyuncakların erişilebilir kısımlarında, Sınıflandırma, Etiketleme ve Paketleme Yönetmeliği'nde belirtilen konsantrasyon sınırlarının ötesine artık izin verilmez. Madde ve karışımların ya da titiz bir bilimsel değerlendirmenin ardından güvenli kabul edilmedikçe.
Oyuncak Güvenlik Direktifi 2009/48 / EC'de belirtilen sınırların ötesinde çocukların erişebileceği oyuncak parçalarda cıva ve kadmiyum gibi “ağır elementler” diye adlandırılan 19 yapıya izin verilmez.
55 alerjen kokusu yasaklandı. Bununla birlikte, bazıları ve diğer bir 11, etikette belirtildikleri ve ek şartlara uymaları koşuluyla bazı oyuncaklarda kullanılabilir.

2009 yılında yayınlanan AB Oyuncak Güvenliği Direktifi iki aşamada yürürlüğe girmiştir; Temmuz 2011'deki fiziki gereksinimler ve Temmuz 2013'teki kimyasal gereksinimler. Tasarım ve üretimden mağazadaki son ürüne kadar, oyuncakların karmaşık bir gereksinim kombinasyonuna uyup uymadığını göstermesi gerekiyor.

Küresel uzman ağımız ve test laboratuvarlarımız, tedarik zincirinin her aşamasında yükümlülüklerini anlamak ve yerine getirmek için oyuncak üreticileri, ithalatçıları ve perakendecileri destekleyebilir.

Oyuncak Güvenliği Direktifi, oyuncağın öngörülebilir kullanımlarını göz önünde bulundurarak ve çocukların davranışlarını göz önünde bulundurarak oyuncaklardaki tehlikeleri tanımlayarak oyuncakla ilgili kazaları azaltmayı amaçlamaktadır. Gerektirir:

Ekonomik operatörler belirli yükümlülükleri yerine getirecek
Zorlu koşullara uygunluk (ağır metaller, kokular, vb.)
Güvenlik değerlendirmesi
Bir uygunluk değerlendirme prosedürü
Tam teknik dokümantasyon
Tam bir AB Uygunluk Beyanı (DoC)
Uyarılardaki özel ifadeler

AB Oyuncak Güvenliği Direktifi için özel hizmetlerimiz, bir ürünün konsept / tasarım aşamasından, hedeflenen pazara kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır:

Ürün testi (kimyasal, fiziksel, mekanik, yanıcılık, elektrik güvenliği, vb.)
Güvenlik değerlendirmeleri (kimyasal, fiziksel / mekanik vb.)
Etiketleme ve uyarı incelemesi
Teknik döküman incelemesi
Danışmanlık
Eğitim
Denetimler ve Gözetimler

AB OYUNCAK GÜVENLİK DİREKTİF UYGUNLUK HİZMETLERİ NEDEN SEÇİLİR?
Fransa, İngiltere, Hollanda ve Almanya'daki oyuncaklara yönelik küresel bir oyuncak laboratuvarı ve dört AB Onaylanmış Kuruluş ağıyla, AB Oyuncak Güvenliği Direktifi'ne tam uyum sağlamanıza yardımcı olabiliriz. Uyumlaştırılmış standartlara göre oyuncak testini tamamlamak için bizimle ortak olun (EN 71-1, EN 71-2, EN 71-3, EN 71-4, EN 71-5, EN 71-7, EN 71-8, EN 71- 12, EN 71-13, EN 62115). Her alanda uzmanlık ile, eğitimden dokümantasyon gözden geçirmelerine ve denetimlerine kadar süreç / tedarik zincirinin herhangi bir aşamasında yardım sağlayabiliriz.

Oyuncak laboratuarlarımız uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından tanınır. Buna ek olarak, oyuncak laboratuarlarımız stratejik olarak dünyanın her yerinde anahtar üretim bölgelerinde ve transit noktalarda yer almaktadır. Çocuğunuzun hangi Avrupa ülkesinde satılacağı önemli değil, TÜRCERT tüm geçerli gereksinimlere uymanıza yardımcı olabilir.

Oyuncaklarınızın AB Oyuncak Güvenliği Direktifinin karmaşık gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için çocukları ve markanızı TÜRCERT ile sözleşme yaparak koruyun.